Головна | Реєстрація | Вхід

Пошук

Користувальницький пошук

Чат

200

Вход

Опитування

Чи потрібен сайту форум?
Всього відповідей: 13

Погода

Ми вконтакті

Статистика

Повінь

Сильні зливи, що пройшли 7-8 липня на Івано-Франківщині, спричинили другу хвилю повеней.

Як повідомили кореспонденту Gazeta.ua у Центрі пропаганди МНС у 81 населеному пункті підтоплено 450 житлових будинків, 666 підвалів, 1277 дворів, 1511 присадибних ділянок, 989 криниць та 288,8 га сільськогосподарських угідь.

Відсутнє автомобільне сполучення з деякими селами Верховинського та Галицького районів.

Без електропостачання залишається 8 населених пунктів у Верховинському районі.

У Галичі Дністер піднявся до позначки 6,8 м і залив мікрорайон Заріччя. Тривалий дощ призвів до заторів на дорогах Івано-Франіквська й частково підтопив автомагістралі на околиці міста. Бистриця Солотвинська, що омиває обласний центр, майже досягла рівня 2008 року. В області повністю знеструмлені 40 населених пунктів і 11 – частково.

Голова Івано-Франківської обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк заявив, що в окремих районах ситуація перевершує повінь 2008 року.

Найбільше від нинішньої повені постраждали Снятинський район та місто Калуш. На Снятинщині, за словами мешканців, рівень підтоплень уже сягнув масштабів повені дворічної давності.

"Дуже сильно розлилася річка Рибницька, – розповіла кореспондент місцевої газети "Голос Покуття” Тетяна Вовк-Шелест. – Найбільше постраждали села Джурин, Рудники, Новоселиця, Борщів. Мешканців постраждалих будинків повідселяли. Вода прибула настільки, що деяких людей доводилося знімати з дахів.

Значно більше, аніж від стихії 2008 року, від сьогоднішнього павдоку постраждало місто Калуш. Там розлились річки Млинівка та Сівка Калушська.

"У воді опинилися мікрорайони Калуша Підгірки, Загір’я, Хотінь. Затопило 200 приватних будинків, майже повністю зруйнувало міський водозабір. Його треба терміново ремонтувати, бо без води можуть залишитися майже 67 тисяч місцевих жителів”, – повідомив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Калуського міськвиконкому Іван Дембич.

На Коломийщині сильно постраждали села Нижній та Верхній Вербіж. Чотири гірські річки, що протікають через Нижній Вербіж, спричинили підтоплення 64 житлових будинків. Річка Лючка у Верхньому Вербіжі затопила 30 помешкань.

За прогнозами синоптиків сильні дощі припиняться на Прикарпатті після 13 липня.